E - program

Online schůzky pro starší i mladší


I když se při současné situaci nemůžeme scházet a nemohou se konat naše schůzky, oddílovky ani dokonce výpravy, rádi bychom i tak chtěli najít způsob jak dále pokračovat v naší činnosti a nabídnout vám možnost se někdy společně alespoň virtuálně setkávat.

Schůzky budou probíhají za pomoci stránky Google meet na odkazu:Odkaz na schůzku pro mladší už je opraven a funguje

27.11.2020 16:35Oddílové výzvy

Fantazii se meze nekladou a tak se můžete těšit na různorodé aktivity, které můžou prověřit mnoho vašich stránek. Za každý týden by měla vždy přibít jedna výzva (přibližně v pátek) a bude jen na vás zda se jí zúčastníte či ne.

Výzva č. 4

Ahoj!

Tentokrát si dáme takovou jednoduchou výzvu, která nápaditému člověku nezabere ani 5 minut. :)

Úkolem pro tento týden bude vyfotit jednu pro tebe zajímavou fotku u sebe doma, na zahradě nebo ve svém pokoji a pak nám ji poslat. Fantazii se meze nekladou a proto je jen na tobě s čím přijdeš. ;)

Všechny naše fotky budou poté k prohlédnutí v tomto albu.

Fotku nám po vyfocení můžete buď poslat na email (zlatylistdobris@gmail.com) nebo rovnou nahrát do alba výše. :)

Těším se co se nám sejde za zajímavé fotky,

Hamlet

Výzva č. 3

Ahoj!

Tento týden jsem si pro vás připravil program ohledně základů šifrování. S různýmy šiframi se můžete setkat při celotáborovce na táboře a pokud se naučíte jednotlivé postupy, jak zašifrovat a rozšifrovat text, můžete tyto dovednosti zužitkovat na našem nebo jiném táboře, nebo si můžete pomocí těchto šifer doma zkusit vytvořit nějakou šifru jen tak pro sebe :)

Jsou zde celkem nasdílené tři dokumenty, v prvním dokumentu jsou vysvětlené způsoby jak se text zašifrovává, ve druhém je zadání celkem 9 šifer, které si můžete zkusit rozluštit a v posledním dokumentu jsou připravené správné výsledky, podle kterých si můžete ověřit, jestli jste zadání rozšifrovali správně.

Pokud si na to troufnete můžete zkusit šifry rozluštit bez toho, aby jste se předem podívali jak se to dělá (šifry mají v zadání přeházené pořadí, takže budete muset zkoušet různé postupy než najdete ten pravý) a ti starší z vás, kteří plnili ještě starou nováčkovskou zkoušku si mohou vyzkoušet zda si základy šifrování pamatují, protože je v staré nováčkovské měli.

1) Jak šifry fungují?

https://docs.google.com/document/d/1UVZjkYxuoI1mHCpnw7BDzLvOX6V9Klzti-w4pzptJcg/edit?usp=sharing


2) Zadání:

https://docs.google.com/document/d/1YJc6hXgoAU78MEpxWOImXjAChEJNzYez0b5S-3o7YQU/edit?usp=sharing


3) Klíč/Výsledky:

https://docs.google.com/document/d/1vV959YCOaVKY6LwylFFzy_XEgwcSzmY8HRGWSBuLT1Y/edit?usp=sharing

Už se těším až se s vámi opět setkám na normální schůzce :D

Rejpal

Výzva č. 2

Ahoj!

V této výzvě se dále seznámíte se skautskou hymnou, skautským pozdravem a krojem.

Skautské hymna vznikla už v roce 1912 a skauti jí zpívají na nástupech nebo jiných oficiálních událostech.

Poslechnout si ji můžete zde:

https://youtu.be/oAhl71cxXyM


Dále si povíme něco málo o skautském pozdravu.

Skauti mají vlastní pozdrav. Podávají si levou ruku. Nespletli se. Levou proto, že je blíže srdci.

A při stisku do sebe zaklesnou malíčky. Když si ruku při podání prohlédneš, má tvar druhého skautského pozdravu. Pravá ruka je při něm obrácená dlaní vpřed a zdvižena k rameni. Palec přitom překrývá malíček a symbolizuje rytířskou zásadu, že silnější chrání slabšího. Vztyčený ukazovák, prostředníček a prsteníček vyjadřují tři body skautského slibu.


A nakonec se podíváme na skautský kroj.

Podle kroje poznáš skauta, člena svého oddílu i svého střediska. Kroj používáme při slavnostních příležitostech, jako jsou táborové nástupy a pasování. Taktéž se nám hodí při účasti na skautských závodech a podobných akcích, protože se díky němu lépe rozeznáme.

Jelikož se jedná o takto speciální oblečení, je potřeba se k němu i tak náležitě chovat.

Pokud se chcete o kroji a nášivkách dozvědět víc tak se podívejte na tuto stránku:

http://www.pav.hiawatha.cz/kroj.php


To je ode mě pro tento týden vše, doufám že jste se dozvěděli něco nového a že se vám všechny nemoci vyhýbají obloukem. :)

Vojta

Výzva č. 1

Pohled do historie skautingu

Ahoj oddíle!

Vím, že momentálně nemůžete ani na schůzky, ani na výpravy, a tak jsem se rozhodl vám toto období trochu zpestřit takovou velmi jednoduchou výzvou z oblasti skautské historie

A jak to tedy bude vypadat?

Aby nikdo nemusel číst stránky nebo snad knížky o tomto tématu (i když jsou zajímavé a mohu je doporučit), přichystal jsem si pro vás pár videí, které vám mohou trochu historie odkrýt :).

1. https://m.youtube.com/…8VY

2. https://m.youtube.com/…_Zo

A pokud si najdete více času a nevíte co si třeba pustit večer s rodiči, tak doporučuji tento dokument o skautingu během totality

Skauti bez lilie:

https://m.youtube.com/…Gd4

Komu by se ale přece jenom chtělo číst, tady máte kraťoučký přehled vytvořen přímo skautskou organizací

https://www.skaut.cz/…ie/


Pokud jste shlédli videa tak už jste určitě unavení, proto bych vám chtěl doporučit, aby jste vyrazili (třeba s rodiči) do lesa. Ať už na kole nebo pěšky a užili si podzim dokud to jde.

Příjemně strávený čas u plnění výzvy vám přeje

Matysaj